هنر آشپزی در طول سال‌ها با معرفی میان وعده‌ها، خوراکی‌ها و سایر وعده‌های غذایی جدید و متنوع تغییر کرده. تطبیق‌پذیری مواد غذایی بی‌نظیره. به‌عنوان مثال، محصولات غذایی ساخته شده از گندم غیر قابل شمارش هستن که فقط چند مورد از اونها مثل بیسکویت، دونات، پاستا، کلوچه و نان رو میتونیم نام ببریم. درحالیکه این غذاها ممکنه مواد تشکیل‌دهنده مشابهی داشته باشن، اما تفاوت‌هایی با هم دارن. در این مقاله از سایت دیفرتو به تفاوت کوکی و بیسکویت میپردازیم.

کوکی چیه؟

انواع کوکی

این خوراکی‌هایی که مورد علاقه اکثر مردمن، میان وعده‌های تردی هستن. درحالیکه اونها معمولاً با استفاده از گندم تهیه میشن، اما اونها رو با مواد اصلی دیگه‌ای هم مثل جو تهیه میکنن. اونها همچنین مواد بیشتری دارن پس طعم بیشتری هم دارن. اما با توجه به این که مواد غلیظی دارن، زمان بیشتری هم برای پخت نیاز دارن. برای خوش طعم شدن اونها میشه مواد دیگه‌ای مثل شکلات و کشمش رو به خمیر اضافه کرد.

منشا کوکی‌ها خیلی جالبه. در ابتدا، آشپزها از یک تکه کوچک خمیر کیک برای تست دمای فر قبل از پخت کیک استفاده میکردن. به دسته‌های کوچک کیک‌ها که در هلند به اونها کوکجه میگن، کوکی گفته میشه.

بیسکویت چیه؟

انواع بیسکوییت

بیسکویت‌ها به طور گسترده توی سراسر جهان در دسترس هستن. این تنقلات شیرین در حال حاضر در اشکال مختلف مثل بیسکویت سبوسدار و حتی بیسکویت شور در دسترس هستن. اونها مواد کمی دارن و مواد اصلیشون آرد، شکر و کره هست.

سایر مواد اونها به صورت اختیاری شامل تخم مرغ، میوه‌ها، شکلات، خامه، نارگیل، عسل و آجیل میشن. اونها طعم دانه‌ای دارن و نازک هستن.

شباهت بین کوکی‌ها و بیسکویت‌ها اینه که هر دو محصول پخته میشن.

فرق بین کوکی و بیسکویت چیه؟

توی این بخش تفاوت بین کوکی و بیسکویت رو بر اساس پارامترهای زیر بررسی میکنیم:

تفاوت بیسکویت و کوکی از نظر ویژگی

کوکی‌ها بزرگ، سنگین، درشت، ظاهری خشن و ترد هستن. از طرفی بیسکویت‌ها ترد، نازک و کرکی هستن.

پیشنهاد مطالعه »»  تفاوت پیاز قرمز و پیاز سفید چیه؟

تفاوت بین کوکی و بیسکویت از نظر عناصر تشکیل‌دهنده

میشه به کوکی‌ها تنوع بیشتری از مواد رو داد، درحالیکه بیسکویت‌ها فقط به مواد کمی نیاز دارن.

تفاوت کوکی با بیسکویت از نظر طعم

کوکی‌ها به دلیل استفاده از مواد زیادتری توی ساختارش طعم بیشتری دارن. از طرف دیگه، بیسکویت‌ها طعم زیاد متنوعی ندارن چون مواد مورد استفاده توی اون کمه.

تفاوت بین کوکی و بیسکویت از نظر دوره پخت

به دلیل تراکم مواد، پخت کوکی زمان بیشتری میبره. از طرفی پخت بیسکویت به دلیل نازک بودن زمان کمی لازم داره.

توی جدول مقایسه‌ای زیر ویژگی‌های کوکی و بیسکویت رو یکجا جمع کردیم تا درک این تفاوت‌ها برای شما راحت‌تر بشه:

مبنای مقایسه کوکی بیسکویت
ظاهر بزرگ، سنگین، درشت و ترد هستن ترد، نازک و کرکی هستن.
عناصر تشکیل دهنده میشه تنوع بیشتری از مواد رو استفاده کرد به مواد کمی نیاز داره
طعم به دلیل استفاده از مواد زیاد، تنوع طعم بیشتری دارن تنوع طعم زیادی نداره چون مواد اولیه کمی دارن
دوره پخت به دلیل تراکم مواد، پخت این شیرینی‌ها زمان بیشتری میبره به دلیل نازک بودن زمان کمی برای پخت نیاز داره

جمع‌بندی

کوکی‌ها بزرگ، سنگین، درشت و ترد هستن و تنوع طعم بیشتری دارن. طعم‌های متنوعی وجود داره که از مواد تشکیل‌دهنده زیادی استفاده میکنن. از طرفی بیسکویت‌ها ترد، نازک و کرکی هستن. اونها فقط به چند ماده نیاز دارن و پخت اون‌ها زمان کوتاهی داره. با وجود تفاوت‌ها، هر دو محصول پخته شده‌ای هستن که در سطح جهانی از اون لذت میبرن. هر دوی اونها خانگی هستن یا با تولید انبوه تولید میشن و میشه اونها رو با نوشیدنی‌های مختلفی مثل چای یا قهوه سرو کرد و یا به‌عنوان یک میان وعده اصلی میل کرد.

به نظر شما فرق کوکی و بیسکویت که در این مقاله توضیح داده شد، درست بوده؟

اگر شما اطلاعات بیشتری از تفاوت کوکی و بیسکویت می‌دونید یا فکر می‌کنید تعریف دقیقتری وجود داره، حتما در بخش نظرات، برای ما ارسال کنید تا مقاله رو اصلاح و تکمیل کنیم.

منبع: differencebetween.net

۴/۵ - (۵ امتیاز)